KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6225255
nr 622 5255
Skulptur
nysilver, 1890. -tal, höjd: 50
Kondition: skadad,
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 februari 2010
kl 19:29:07
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.